okul-oncesi-kitap-Bazen Olur Böyle- Biraz Kıskandım Sanki

Yazar: Mehmet TEBER

Resimleyen: Burcu GÜDÜCÜ

24 Sayfa

24 cm x 22 cm

Bazen Olur Böyle-Biraz Kıskandım Sanki | Okul Öncesi Kitap – Sincap Kitap

KISKANÇLIKLA BAŞ ETMEYİ MOR BİR BALONLA ANLATMAK MÜMKÜN MÜ?

Bazen sebebini anlayamadığımız bir şey oluverir. Nedir bu hissettiğimiz, bir bilene sormak gerekir. Çok sevsek de birini, içimizden kıskanmak gelir. Ama yön verince duygumuza, mor balon sönüverir.

BU KİTAP NEDEN ÖNEMLİ?

Soyut bir kavram olan “kıskançlık duygusunu” mor balon metaforuyla somutlaştıran bu hikâye: Kıskançlık duygusunu fark etmek ve kabul etmekle ilgili farkındalık kazandırır. Kıskançlık duygusuyla baş etmek için yol gösterir. Kıskançlık duygusuna yön verip sevgiye dönüştürmek için çözüm sunar. İçindeki mini zararıyla interaktif okuma imkânı verir.

Bazen olur böyle ama çözüm yine kalbinde! Klinik Psikolog Mehmet Teber’in kaleminden sıcacık bir “DUYGULARA YÖN VERME” hikâyesi. Kalbindeki mor balonla tanışmaya hazır mısın?

Bazen Olur Böyle-Biraz Kıskandım Sanki, 0-6 yaş grubundaki minikler için Sincap Kitap Atölye ‘de hazırlanan, renkli resimler ve eğlenceli hikayelerle dolu okul öncesi kitap serilerimizden biridir. Hazırladığımız okul öncesi kitaplar, çocukların hayal gücünü geliştirmekte ve öğrenme süreçlerini daha keyifli hale getirmektedir!