Cırt Cırtlı Kitap

Çocukların öğrenmelerine destek olmak için hiç şüphesiz kitaplar önemli bir yere sahiptir. Onların doğduklarından itibaren öğrenmeye ve kendini geliştirmeye olan ihtiyaçları tıpkı yeme içme ihtiyaçları gibi önemlidir. Çünkü hayatlarına devam etmeleri, toplumla iç içe yaşamaları, her anlamda güçlü ve sağlıklı bir birey olmaları ve kendilerini gerçekleştirmeleri için her yönden geliştirilmeleri gerekmektedir. Bu gelişimi çok yönlü olarak düşünebiliriz. Pek çoğumuz kitapların sadece yeni bir bilgi öğretmek için oluşturulduğunu düşünebilir. Ancak öyle değildir. Yeni bir bilgi öğretmenin yanı sıra bilgiyi nasıl kullanacağı, nasıl akıl yürüteceği, nasıl problem çözeceği, sorunlarla nasıl baş edeceği, duygularını anlayıp nasıl yönetebileceği… gibi bilişsel ve duygusal gelişim ihtiyaçlar kitaplar ile sağlanabilir. Ayrıca el göz koordinasyonu, kaba ve ince motor becerileri geliştirmek için de yine kitaplar iyi bir kaynaktır. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan cırt cırtlı kitap kategorisindeki bu kitaplar, bütün bu saydığımız gelişim türleri düşünülerek hazırlanmıştır.

Sincap Kitap Cırt Cırtlı Kitaplar

Tasarımı dolayısıyla 0-12 ay dahil okul öncesi her yaş grubu için kullanıma müsait Sincap Kitap cırt cırtlı kitaplar için kalın karton sayfalar, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanılmıştır. Yani bebekler için cırt cırtlı kitap arıyorsanız Sincap Kitap cırt cırtlı kitap seti tam bebeğinize göre diyebiliriz. Pek çok ebeveyn cırt cırtlı etkinlik kitabı olarak 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ya da 6 yaş için araştırma yapmaktadır. Sincap Kitap Atölye’nin cırt cırtlı hikaye kitabı seti şeklinde oluşturduğu çocuk kitapları okul öncesi her yaşa hitap etmektedir. Bu kitaplarla hikaye eşliğinde uygun cırtları yerlerine yerleştirerek çocuğunuza bambaşka bir etkinlik deneyimi yaşatabilirsiniz. Eşya, hayvan, bitki, araç… gibi ilk kavramlarını aktiviteli şekilde öğretebilirsiniz. Duygu gibi soyut kavramları kitap içerisindeki görsel materyallerden destek alarak anlatabilirsiniz. Cırtları yerine yerleştirmelerine imkan tanıyarak, doğduklarından itibaren gelişmekte olan bilişsel ve psikomotor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı

Çocuklara kitapları tanıtırken ilk yapılması gereken kitap okuma aktivitesini hem bebeğiniz hem de kendiniz için eğlenceli hale getirmektir. Eğer bebeğiniz kitaplara karşı pozitif duygular geliştirirse diğer materyalleri görmek için de heyecan duyacaktır. Cırt cırtlı hikaye kitapları özellikle çocukların dil gelişimi için çocuğun ilk kavramlarını öğrendiği kitaplardır. Bu nedene daha çok okul öncesi dönemi için cırt cırtlı hikaye kitabı kullanılmaktadır. Çünkü cırt cırtlı hikaye kitapları çocukların dikkat seviyelerine uygun renklerin kullanılmasından, kolaydan zora doğru giden rengarenk çizimlerle dolu etkinlikleriyle çocukların dikkatini en üst seviyede tutarak aktiviteden kopmamalarını sağlamaktadır. Her sayfadaki parçaların çıkarılarak ait oldukları yerlere yapıştırılması çocuğun oyun oynarken ve etkinlik yaparken yeni kelimeler yeni kavramlar öğrenmesine yardımcı olacaktır ve küçük kas becerilerinin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Cırt cırtlı hikaye kitabının en güzel yönü, parçaları çıkarıp takarken hem ince motor becerisinin geliştirilmesi hem de yeni bilgiler öğretilmesidir. Üstelik kitap tekrar kullanabilir, içindeki etkinlikler hikaye eşliğinde defalarca yaptırılabilir. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan cırt cırtlı hikaye kitabı, hayvan karakterleri ile çocukların dikkatini üzerine çekmektedir. Çocukların kitap okuma sürecine aktif şekilde katılmasını sağlayarak hikaye eşliğinde gerekli kazanımları edinmelerini sağlamaktadır. Siz de web sitemiz aracılığı ile Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanmış cırt cırtlı hikaye kitaplarını inceleyebilirsiniz.