Dokun Hisset Kitap

Öğrenme çok yönlü gerçekleşen bir olgudur. Öğrenme çevresel uyaranların duyu organları vasıtasıyla alınarak, beyin hücreleri arasında sinaptik bağlantıların kurulması sürecidir. Yani bir şeyi öğrenmek için onu duymak, görmek, tatmak, koklamak ya da ona dokunmak gereklidir. Erken dönemde sağlanan duyusal deneyimler yaşam boyu gerçekleştirilecek tüm öğrenmelere temel oluşturur. Dokun-hisset kitap da çocukların öğrenme sürecinde farklı dokulara dokunarak öğrenmesini sağlamak amacıyla hazırlanmaktadır. Çocuklar Sincap Kitap “İlk Dokun Hisset Kitabım” serisinde hayvanlar ile tanışmaktadır. Okul öncesi dönemde çocuk dokun hisset kitapları ile bu süreci verimli geçirebilir, hayatı dair yeni bir dokuyu keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuk dokun hisset kitap içerikleri hayatımızın her alanında karşımıza çıkan temel objelerin tanımlarını gayet net ve basit bir yöntemle bize sunar. Örneğin hayvanlar temalı dokun hisset kitapları içerisinde bir aslanın tüy dokusu, bir horozun tüy dokusu karşımıza çıkar. Yine eşya temalı dokun hisset kitapları da bir topun ya da bir aynanın dokusuyla karşımıza çıkar. Bu tipte olan dokun-hisset kitaplar ile duyu gelişimi, zeka gelişimi, bilişsel gelişimi, motor gelişimi, dil gelişimi pekiştirilecektir. Dokun-hisset-tanı kitapları ile siz de çocuğunuzun her yönüyle gelişmesi ve öğrenmesi için onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Dokun-Hisset Bebek Kitapları

Bebekleri kitaplarla tanıştırmak için en iyi tercihlerden bir tanesi de dokun-hisset kitaplarıdır. Bu kitaplar bebeklerin duyu gelişimi için oldukça önemlidir. Ayrıca kitap sayfaları arasında yer alan farklı dokular onların ilgisini çekecektir. Bebekler için en iyi bebek dokun-hisset kitap türü görsel, işitsel ve dokunsal olarak zengin tasarımlarla oluşturulan kitaplardır. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan dokun ve hisset kitapları zengin tasarımıyla dikkat çekmektedir. Dokun-hisset-keşfet özelliğinin yanı sıra pencereli, renkli ve eğlenceli yapısıyla bebekler tarafından çok sevilmektedir.

Dokunma duyusu bebeğiniz daha anne karnındayken gelişmeye başlar ve büyüme evresinde de devam eder. Bilimsel olarak da tanımı bulunan dokunsal ayırt edici sistem, özellikle bebeklik döneminde yapılan geliştirici aktivitelerle gelişim göstermektedir. Dokun-hisset bebek kitapları içerisinde bulunan hem dokusal hem de görsel olarak bebeğinizde farkındalık yaratan bir anlatım kullanılmaktadır. Bu tip aktiviteler öğrenmenin yanında ince motor gelişimi için de oldukça faydalıdır. Sincap Kitap bebek dokun hisset kitap serisi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.