Pop-up Kitaplar

Pop-up kitaplar, çocuklara kitapları sevdirmek ve kitap okumayı eğlenceli bir etkinlik haline getirmek için 3 boyutlu olarak tasarlanan eğlenceli kitaplardır. Çocuk kitapları, farklı şekilde tasarlandığında çocukların dikkatini daha çok çekmektedir. Okul öncesi çocuk kitaplarında bu oldukça önemlidir. Hareketli pop-up kitaplar ile görsellere ve hikayeye katılan boyut, çocuklara farklı bir bakış açısı kazandırır. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan hareketli pop-up kitaplar içerisinde sayfaları çevirdikçe üç boyutlu görseller, açılan pencerelerde sürprizler ve eğlenceli hikayelerle interaktif okuma sizleri beklemektedir.

Pop-up Hareketli Kitaplar

İnternet ve bilgisayarlarla haşır neşir olan çocuklar sanal dünyadaki bu hareketlilik ve çeşitlilikle tanıştığından dolayı kitap okuma etkinlikleri onlara daha az dikkat çekici gelebilmektedir. Durağan yapıda olması ve videolardaki gibi akıp gitmemesi nedeniyle kitaplar bazen çocuklar tarafından sıkıcı bulunabilir. Ancak bilinmektedir ki çok fazla çizgi film, bilgisayar ve internet çocuk gelişimi açısından sakıncalıdır. Pop-up kitaplar, etraflarında çok fazla alternatif bulunan günümüz çocukları için daha ilgi çekici olabilir. Sincap Kitap hareketli kitaplar, sayfalarında sabit duran resimler yerine değişen, sayfa içerisinden hareketli blokların çıktığı tasarımlar ile hazırlanmaktadır. Pop-up hareketli kitaplar, okul öncesi çocuk kitapları arasında çocukların en dikkat çekici bulduğu kitaplardır. Çocuklar eğlenceli, hareketli resimli, üç boyutlu sayfaları defalarca çevirerek kendi hikayelerini oluşturdukları etkinlikler yapmaktadır. Sincap Kitap hareketli kitapları web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Pop-up Bebek Kitabı

Hareket eden cisimleri takip etme döneminde olan bebekler için pop up üç boyutlu kitap göz kaslarının gelişimini desteklemektedir. Nesneleri takip eden bebekler henüz kitap içerisindeki nesneleri bilmiyor olsa da görsel olarak tanıma imkanı bulacaktır. Pop-up hikaye kitabı, bebeğin kitaba olan ilgisinin sürekli canlı tutulmasını da sağlamaktadır. Bebeklerin hareket eden kısımlara dokunmak istemesi ve bu blokları itip çekme hareketi yapması da motor becerilerinin gelişimini destekleyecektir. Dokunsallığı ön plana çıkaran pop-up kitaplar, henüz gelişim döneminde olan bebeklere çok yönlü bir öğrenme ortamı sunar. Sincap Kitap Atölye, pop up hareketli kitaplar için de kalın karton sayfalar, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanmaktadır. Yani pop up bebek kitabı arıyorsanız Sincap Kitap üç boyutlu pop-up kitaplar ve pop up kitap seti tam size göre…