Fenerli Kitap

Çocuklar gelişimi sürecinde okul öncesi dönem büyük öneme sahiptir. Çocuklara bu dönemde verilen eğitimler çocuğun zeka gelişimini büyük ölçüde desteklemektedir. Okul öncesi yapılan tüm eğitici etkinlikler, çocukların hayal gücünü artırarak yaratıcı düşünme kabiliyetini geliştirmektedir. Bu dönemde çocuklara daha fazla vakit ayırmak ve onların eğitimi için çocuk kitaplarını tercih etmek akıllıca bir seçim olacaktır. Tabi ki bunu yaparken eğlenceli kitaplar tercih etmek, onların dikkatini çekmek açısından önemlidir. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan fenerli kitap türü tam olarak bunu sağlamak için tasarlanmıştır. Fenerli kitaplar içinde bulunan fener ile çocukların, karanlık sayfalardaki eşyaları, hayvanları, renkleri, şekilleri… arayıp bularak hikayeye eşlik etmesini sağlamaktadır. Bu el fenerli etkinlik ile çocuklar Sincap Kitap “Bulurum Seni” fenerli kitap serisini çok sevecek.

Fenerli Bebek Kitabı

Özellikle konuşarak derdini anlatamayan bebeklerin bilişsel gelişimle birlikte dil gelişimini tamamlaması gerekir. Bunun için de onların dikkatini çekecek renkli görsellerle dolu kitaplar iyi bir kaynaktır. Sincap Kitap’ın fenerli kitap serisi kalın karton sayfalar, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanılarak hazırlanmaktadır. Fenerli kitaplar kısa cümleleri ve bol görselleri ile 0-5 yaş arası için harika kitaplardır. Tasarımı ve yapısı dolayısıyla bu kitapları fenerli bebek kitabı olarak da adlandırabiliriz. Fenerli bebek kitapları, ebeveyn eşliğinde bebeklere bilgi aktarmak, etkinlik yapmak üzere kullanılabilir. Yani bebekler için eğitici kitap arıyorsanız, Sincap Kitap “Bulurum Seni” fenerli kitap serisi tam bebeğinize göre diyebiliriz.

Çocuklar özellikle hayvanlarla ilgili hikaye kitaplarına oldukça fazla ilgi duyarlar. Sincap Kitap Atölye’nin fenerli kitapları hayvan kahramanlar resmedilerek hazırlanmıştır. Ayrıca bulurum seni serisinde olduğu gibi bir nesneyi, rengi, şekli bulma gibi etkinlikler çocukların çok hoşuna gitmektedir. Fenerli kitap seti için, bebeklik döneminde çocukları kitaplar ile tanıştırmak amacıyla seçilebilecek güzel bir set olduğunu söyleyebiliriz.