2-4 Yaş İçin Kitaplar

Oburcuk Kitap Canavarı

4-6 Yaş İçin Kitaplar

Aynı Benim Gibi Farklı

0-12 Ay İçin Kitaplar

Balık Noni ve Sevimli Dostları


Hikaye Kitapları

Çocuklar doğduklarından itibaren yaşadığımız dünyaya ayak uydurmak için sürekli öğrenmeye meyillidir. Yani sanılanın aksine eğitim-öğretim hayatı okul çağı ile değil, hayata gözlerini açtıklarından itibaren başlar. Bu dönemde çocuklara daha kaliteli vakit ayırmak ve onların gelişimi için çaba sarf etmek hayatları boyunca onlara fayda sağlayacaktır. Bu sebeple iyi bir eğitim için ebeveynlere büyük görev düşmektedir. Özellikle okul öncesi dönem, çocukların tüm yaşamı boyunca ihtiyaçları olacak bazı öğrenmelerin temelinin atıldığı dönemdir. Ayrıca psikolojik gelişimin de en önemli dönemi kabul edilmektedir. Anne-baba bazen çocukların eğitimi için ne yapmaları gerektiğini, onlara ne vermelerini gerektiğini bilmezler. Bu gibi durumlarda akla ilk gelen şey kitaplar olmalıdır. Sincap Kitap Atölye’de çocuk kitapları; çocuk psikolojisi, çocuk gelişimi ve çocuk eğitimi konusunda uzman kişilerden destek alınarak hazırlanmaktadır.  Bu kitaplar çocuklara istenilen kazanımları sağlamak için harika kaynaklardır. Hikaye kitapları içerisinde çocuklara kazandırılmak istenen bilgi ve beceriler, onların gelişim dönemlerine göre belirlenmekte ve tasarlanmaktadır. 0 yaş, 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ve 6 yaş için okul öncesi en çok okunan hikaye kitapları Sincap Kitap Atölye’den çıkmaktadır. Okul öncesi hikaye kitaplarını web sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitici Hikaye Kitapları

Okul öncesinde çocuklara eğitici hikaye kitapları okumak, onların gelişimi için oldukça önemlidir. Sincap Kitap hikaye kitapları çocukların yaratıcıklarını, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için hazırlanmaktadır. Hikaye kitapları içerisinde değerler eğitimi, sosyal-duygusal gelişim, bilişsel gelişim ve motor gelişim için özel hikayeler ve tasarımlar yer almaktadır. Cırt cırtlı, dokun-hisset, fenerli, pencereli, pop-up, hareketli, üç boyutlu ya da sessiz kitap gibi farklı şekillerde hazırlanan okul öncesi hikaye kitapları her yaş aralığı için özel olarak tasarlanmıştır. Çocuklara sayıları, renkleri, şekilleri, hayvanları, bitkileri, duyguları, nesneleri, eşyaları, araçları, bilimi… vb. pek çok konuyu öğretirken hayal dünyaları geliştirebilir, onlara kitapları sevdirebilirsiniz. Sincap Kitap okul öncesi hikaye kitapları ve kitap setleri ile okul öncesi için en iyi hikaye kitapları beğeninize sunmaktadır.

Okul öncesi dönemde en önemli konulardan biri de dil gelişimidir. Çocuklar dil gelişimi ile birlikte duyduğunu ve okuduğunu anlama gibi beceriler kazanır. Dil gelişimi iyi derecede sağlanmış çocuklar kendini iyi ifade edebilir ve bu da sosyal-duygusal gelişim açısından çok önemlidir. Bebekliğinden itibaren hikaye kitapları okunan ve kitaplarla etkileşim içinde olan çocuklar dil gelişiminin yanı sıra yaratıcı düşünme becerisi de kazanır. Çünkü öğrendikleri her kelime, her hikaye zaten zengin olan hayal dünyalarının gelişmesini sağlamaktadır. Hayal dünyası zenginleşen çocuklar yaratıcı zekalarını geliştirmiş olurlar. Kısacası öğretici hikaye kitapları çocukların yaşamı boyunca geliştirecekleri her beceri için temel taşların atılmasına katkı sağlamaktadır. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanmış yaş grubuna göre eğitici hikaye kitapları ile tanışabilirsiniz.