12-24 Ay İçin Kitaplar

Çocuk Üniversitesi Fizik

12-24 Ay İçin Kitaplar

Çocuk Üniversitesi Biyoloji Seti

12-24 Ay İçin Kitaplar

Başka Kim Var Bana Benzer

2-4 Yaş İçin Kitaplar

Oburcuk Kitap Canavarı

4-6 Yaş İçin Kitaplar

Aynı Benim Gibi Farklı

12-24 Ay İçin Kitaplar

Bak Bul Sobe-Gezgin Ayıcık

12-24 Ay İçin Kitaplar

Bak Bul Sobe-Meraklı Kedi

12-24 Ay İçin Kitaplar

Bak Bul Sobe-Oyuncu Zürafa


Eğitici Kitaplar

Okul öncesi dönemde edinilmesi gereken kazanımları çocuklara kitaplar aracılığı ile sağlamak etkili ve kolay bir uygulama olacaktır. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan okul öncesi eğitici kitaplar ve kitap setleri her yaş aralığına özel olarak çocuk eğitimi ve çocuk psikolojisi konusunda uzman kişilerin destekleriyle hazırlanmaktadır. Dolayısıyla okul öncesi kitaplarımız bu konuda ebeveyne rehberlik etme açısından önemlidir. Okul öncesi eğitici kitaplar, çocukların yaş aralığına göre farklı formatlarda oluşturulurlar. İçerikleri, kullanılan materyaller… kısaca kitabı oluşturan her parça hitap edilen yaş aralığına göre ayrı şekilde ele alınarak hazırlanmaktadır.  Eğitici kitapları; cırt cırtlı kitaplar, dokun hisset kitapları, hikaye kitapları, masal kitapları, pop-up kitaplar, sessiz kitaplar, aktiviteli kitaplar, etkinlik kitapları… şeklinde nitelendirebiliriz. Okul öncesi eğitici kitaplar, çocuklara sağlanması gereken pek çok kazanımı verebilir. Onların bilişsel gelişim, duygusal gelişim ya da psikomotor gelişim göstermesine katkı sağlayabilir. Bu nedenle eğitici kitap seçerken çocuğa kazandırılmak istenen bilgi, beceri ve yetenek belirlenmelidir. Ayrıca her yaş aralığına hitap edecek kitaplar olacağından yaş aralığına uygun çocuk kitapları seçmek de önemlidir. Örneğin 3 yaş ve öncesi için bol materyalli, daha az kelime içeren, daha kalın karton kitaplar tasarlanırken; 4 yaş üzeri için becerilerini daha üste taşıyacak, daha gelişmiş bir dile ve beceriye hitap eden çocuk kitapları tercih edilmelidir. Sincap Kitap Atölye’de okul öncesi dönem (0 yaş, 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ve 6 yaş) için eğitici kitaplar tasarlanmaktadır. Bu kapsamda en çok okunan eğitici kitaplar yine Sincap Kitap Atölye’den çıkmaktadır.

Eğitici Hikaye Kitabı

Okul öncesi dönemde eğitici bir hikaye kitabı okumak çocukların hayal güçlerinin, yaratıcılıklarının, farkındalıklarının, bilgi ve becerilerinin gelişmesini sağlar. Okuma sırasında, okunan hikaye ile çocuklar önceden edindiği deneyimler arasında anlamlı bağ kurmaktadır. İşte bu bağ ile çocuk pek çok şeyi anlamlandırmakta, bilgi ve becerilerini geliştirebilmektedir. Ayrıca çocukların kendini rahatça ifade edebilmesi için dil gelişimlerinin desteklenmesi gerekir. Bu yüzden eğitici hikaye kitabı okumak önemli ve hassas bir konudur. Kitap okurken kelimeleri telaffuz edişiniz, harfleri çıkarma biçiminiz çocuk tarafından fark edilir ve zihnine kaydolur. Erken yaştan itibaren çocuğunuza okuyacağınız her eğitici kitap, onun gelişimine pek çok yönden katkı sağlar. Sincap Kitap Atölye tarafından hazırlanan eğitici hikaye kitaplarını sitemiz üzerinden inceleyebilir, hikaye kitaplarımız hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Eğitici Bebek Kitabı

Her bilinçli ebeveyn çocuğunun iyi eğitilmesi ve tüm hayatı boyunca başarılı bir birey olmasını ister. Herkes kendince farklı yöntemlerle çocuğunun eğitimine katkıda bulunur. Eğitim içinse şüphesiz ki en iyi kaynak kitaplardır. Bu nedenle pek çok ebeveyn bebeğinin eğitimi için eğitici bebek kitabı tercih etmektedir. Özellikle 0-3 yaş arası bebekler eğitimin önemi çok büyüktür. Bu yaş aralığı için özel olarak hazırlanan eğitici bebek kitapları, bebeklerin her yönüyle eğitimine katkı sağlamaktadır. Bu kitaplar içerikleriyle gelişim dönemi için gerekli bilgi ve beceriler konusunda ebeveynlere yol da göstermektedir. Eğitici bebek kitapları, iyi bir öğretim aracı olmakla birlikte anne-baba ve çocuk iletişiminin de güçlenmesini sağlamaktadır. Sincap Kitap Atölye, eğitici bebek kitapları için kalın karton sayfalar, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanmaktadır. Yani bebekler için eğitici kitap arıyorsanız; en çok okunan eğitici kitaplar tasarlayan Sincap Kitap Atölye’nin eğitici bebek kitapları ve kitap setleri tam bebeğinize göre…