2-4 Yaş İçin Kitaplar

Oburcuk Kitap Canavarı

4-6 Yaş İçin Kitaplar

Aynı Benim Gibi Farklı

0-12 Ay İçin Kitaplar

Balık Noni ve Sevimli Dostları

0-12 Ay İçin Kitaplar

Bul Beni-Çiftlikte Saklambaç

0-12 Ay İçin Kitaplar

Bul Beni-Okyanusta Saklambaç

0-12 Ay İçin Kitaplar

Bul Beni-Ormanda Saklambaç

0-12 Ay İçin Kitaplar

Civciv Ciki ve Sevimli Dostları


Masal Kitapları

Yapılan araştırmalara göre masalların, çocukların hayal dünyalarının gelişimi dahil pek çok açıdan gelişiminde önemli bir rolü olduğu görülmüştür. Masal kitapları yeni kelimeler öğrenme, dili etkili kullanma, değerler eğitimi, akıl yürütme, duyguları yönetme, problem çözme, dinleme becerisi, yaratıcı düşünme… gibi pek çok kazanımı sağlamak için harika eğitici araçlardır. Sincap Kitap Atölye’de cırt cırtlı kitaplar, dokun hisset kitapları, fenerli kitaplar, pencereli kitaplar, pop-up kitaplar, sessiz kitaplar, hareketli kitaplar, aktiviteli kitaplar gibi farklı türde masal kitapları tasarlanmaktadır. Okul öncesi (0 yaş, 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ve 6 yaş) için en çok satan çocuk masal kitapları yine Sincap Kitap Atölye’den çıkmaktadır.  

Okul Öncesi Masal Kitapları

Çocuklar okul öncesinde, eğitim-öğretim hayatı ve sonrası için gerekli bazı bilgileri, değerleri ve becerileri öğrenmesi gerekir. Her ne kadar okul öncesi dönem olarak nitelendirilse de eğitim çocukların doğduğu andan itibaren başlamaktadır. Burada kastettiğimiz aslında çocuğun toplumla bir arada yaşama becerisi ve belli başlı temel becerileri kazanmasıdır. Çocuk gelişimi bilindiği üzere çok yönlüdür. Çoğu insan çocuğun sadece bilişsel gelişimi (bilgiyi öğrenme, akıl yürütme, problem çözme) ile ilgilenir. Ancak duygusal ve psikomotor gelişim de bilişsel gelişim kadar önemlidir. Örneğin, duygularını yönetemeyen bir çocuk kıskançlık duygusu hissettiğinde arkadaşına zarar verebilir. Böyle bir durumda çocuğun kendi duygularının farkına varması ve bunu yönetmesi için eğitim verilmelidir. Ya da değerler eğitimi verilmemiş bir çocuk yaptığının ne anlama geldiğini bilmeden sadece beğendiği için arkadaşının kalemini izinsiz alabilir. İşte bu nedenle okul öncesi masal kitapları da çocuğun çok yönlü gelişimi için hazırlanmaktadır. Her masal bir mesaj barındırır. Çocuklar masal içerisindeki karakterleri kendiyle bağdaştırarak masalda verilmek istenen mesajı alırlar. Değerler eğitimi, duyguları tanıma, hayvanları ve bitkileri tanıma, iyiliğin önemi, çalışmanın önemi, yalanın kötü bir şey olduğu… gibi pek çok kazanım için oluşturulan okul öncesi masal kitapları hayata dair birçok şeyin öğrenilmesini sağlarlar.

Bebek İçin Masal Kitapları

Özellikle 0-3 yaş arası bebekler için de masalların önemi büyüktür. Çocuklar için masal kitapları çocuğun gelişim düzeyine göre seçilmelidir. Çünkü bebeklik dönemindeki bir çocuk için çözünürlüğü yüksek, renkli, resimli, pop-up, 3 boyutlu, hareketli, bol materyalli, eğlenceli ve sade masallar dikkat çekicidir. Dikkat seviyeleri düşük olduğu için mümkün olduğu kadar kısa cümleler ya da basit kelimeler kullanılmalıdır. Sincap Kitap Atölye’de bebek için masal kitapları, onların gelişim dönemine uygun olarak; kalın karton sayfalar, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanılarak oluşturulur. Yani bebekler için masal kitabı arıyorsanız Sincap Kitap masal kitapları ve masal kitap setleri tam bebeğinize göre.