“Merhaba Duygularım” Eğitici Kitabı

Eğitici Kitap: Merhaba Duygularım

Egitici Kitap Okul Oncesi Merhaba Duygularim, Sincap Kitap
Merhaba Duygularım

Merhaba Duygularım kitabı, çocukların duygularını tanıma, farkına varma ve kabul etme sürecine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap, okul öncesi eğitimde müfredata dahil olan 5 ana duygu temasını (mutlu, üzgün, şaşkın, korkmuş ve kızgın) çocukların anlayabileceği şekilde anlatır ve resimlerle desteklenir. Kitabın baş kahramanı Ömer, her sabah okulu “Neşeli Bahçe”ye gider ve burada farklı duygular yaşar. Öğretmeni de onun duygularını keşfetmeye yardımcı olur.

Kitap, çocukların duygularını tanıması ve onları kabul etmeyi öğrenmelerine yardımcı olması açısından önemlidir. Çocuklar, duygularının doğal ve normal olduğunu ve onlarla nasıl başa çıkabileceklerini öğrenirler. Kitabın cırtlı duygu ifadeleri, çocukların duygularını tanıma ve anlama sürecini kolaylaştırır. Ayrıca, resimler de duyguların anlatımına yardımcı olur.

Merhaba Duygularım kitabı, Asiye Aslı ASLANER tarafından yazılmış ve Dilek ALTINTAŞ BİRBEN tarafından resimlenmiştir. Kitap, çocukların duygusal gelişimine katkıda bulunmak için ideal bir seçimdir ve okul öncesi eğitim programına dahil olan öğretmenler tarafından da kullanılabilir.

Eğitici Cırt Cırtlı Kitaplar Hakkında

Eğitici Cırt Cırtlı Kitap, çocuklar için yaratılmış bir öğrenme oyunudur. Bu tür kitaplar, çocukların el becerilerini geliştirirken, aynı zamanda bilişsel, dil, matematik ve okuma becerilerini de geliştirmeyi amaçlar.

Okul Öncesi Cırt Cırtlı Kitaplar, çocukların el ve göz koordinasyonunu geliştirirken, aynı zamanda mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini de kazandırır. Bu tür kitaplar, çocukların hayvanları, bitkileri, nesneleri, renkleri, şekilleri,  sayıları, duyguları…vb öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıca, çocukların dil becerilerini geliştirirken, kelime bilgilerini ve cümle yapılarını da öğretir.

Okul Öncesi Cırt Cırtlı Kitaplar genellikle karton veya kağıt olup, sayfalarında cırt cırt yapılacak olan çizimler bulunur. Bu çizimler, çocuklar tarafından cırt cırt yapılarak tamamlanır. Bu süreç, çocukların el ve göz koordinasyonunu geliştirirken, aynı zamanda zihinsel becerilerini de geliştirir. Okul Öncesi Cırt Cırtlı Kitaplar, çocukların zihinsel, dil ve motor becerilerini geliştirirken, aynı zamanda eğlenceli bir oyun olarak da kullanılır. Bu nedenle, çocuklar bu tür kitapları sevdikleri için, öğrenme sürecini de daha keyifli hale getirir.

Sincap Kitap Atölye, çocuğunuzun sağlığına zarar vermeyecek ve deforme olmayan materyalleri kullanarak, güvenli ve kaliteli eğitici çocuk kitapları tasarlamaktadır. Ebeveynler için en iyi seçenek olan Sincap Kitap Atölye, çocukların eğitimine katkı sağlamak için en çok okunan eğitici kitapları sizlere sunmaktadır.