Okul Öncesi Pop-Up Kitaplar

Okul Öncesi Pop-Up Kitaplar

Okul Oncesipop Up Kitaplar, Sincap Kitap
Okul Öncesi Pop-Up Kitaplar

Okul öncesi pop-up kitaplar, 0-6 yaş grubuna ilgi çekici bir kitap okuma deneyimi yaşatmak için tasarlanmış üç boyutlu çocuk kitabıdır. Pop-up kitap çeşitleri, erken yaşta kitap okuma sevgisi kazandırmaktadır. Merak duygusunu geliştiren, doğa ve hayvan sevgisini aşılayan okul öncesi pop-up kitaplar, masallar ve hikayeler başta olmak üzere pek çok farklı türde içerik sunmaktadır. Hareketli pop-up kitaplar çocukların ince motor becerilerini geliştirmekte, resimler ile metinler arasında bağ kurmalarını sağlamaktadır. Çocukların erken yaşlarda okul öncesi pop-up kitap türü gibi farklı türlerde çocuk kitapları ile tanışması, kitaplarla olan bağlarını kuvvetlendirmektedir. Sayfalarında sabit duran resimler yerine değişen hareketli blokların çıktığı okul öncesi pop-up kitap tasarımlarını çocuklar çok sevmektedir. Sincap Kitap Atölye tarafından okul öncesi pop-up kitap kategorisinde hazırlanmış Pop-Up ile Keşfet-Okyanus Yolculuğu, Bak Burada Kim Var-Gezgin Balık Barbu, Pop-Up ile Keşfet-Arkadaşlık Ormanı, Pop-Up ile Keşfet-Maceracı Araçlar gibi 3 boyutlu hikaye kitaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Çocuk kitabı seçimi yaparken öncelikle çocuğun anlayabileceği türde bir kitap seçmek önemlidir. Her yaş grubuna özel çocuk kitabı bulunmaktadır. Yaş grubu kategorilerine göre ayrılan bu kitaplar uzmanlar tarafından çocukların beyin gelişimi ve anlama teknikleri için özenle ayrılmıştır. Özellikle de dil ve içerik yönünden çocukların sıkılmadan okuyabileceği ve anlayabileceği kitaplardan olması büyük önem taşımaktadır. Bahsi geçen okul öncesi pop-up kitaplar da 0-6 yaş grubu için dil ve içerik açısından özenle hazırlanmaktadır. Belirli sayfalarda yer alan hareketli detaylar, çocukların dikkatini toplamalarında ve kitabı daha detaylı incelemelerinde etkin rol oynar. Pop-up kitapların bazı avantajları ve faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pop-up kitaplar, çocukların İşitsel zekalarına ek olarak aynı anda hem görsel hem de dokunsal becerilerini geliştirir.
  • Çocukların kitap okuma aktivitesine pek çok duyusu ile dahil olmasında etkin rol oynar. Hareketli çocuk kitapları sayesinde bebekler ve çocuklar ebeveynleri ile daha kaliteli vakit geçirebilir.
  • Hareketli bir dünyaya doğan ve çevrelerinde sürekli hareket eden nesneleri gören bebekler, hareketli çocuk kitapları sayesinde kitap okumaya daha kolay adapte olabilir.
  • Çok yönlü bir şekilde zihin gelişimini destekleyen tasarımlar, sürekli hareket eden nesneler sayesinde dikkatin ve ilginin canlı kalmasında etkin rol oynar.
  • Küçük yaştaki çocuklar için özel olarak hazırlanan hareketli çocuk kitapları deforme olma riski diğer seçeneklere göre daha düşük olan alternatiflerdir. Oldukça kalın materyaller kullanılarak hazırlanan hareketli çocuk kitapları sorunsuz şekilde kullanılabilir.
  • Kitabın içerisinde yer alan hareketli detaylar, itip çekme becerisini geliştirerek parmakların da güçlenmesine yardımcı olur.

Sincap Kitap Atölyede okul öncesi pop-up kitap uzman kişiler eşliğinde oluşturulmakla birlikte birinci kalite malzemelerle, sağlığa zararı bulunmayan ve deforme olmayan materyaller kullanılarak üretilmektedir.