“Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu” Eğitici Kitapları

Eğitici Kitaplar: “Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu”

Bilgi Dolu Minik Kutuphanem Pembe Kutu, Sincap Kitap
Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu

Çocukların eğitim hayatının en önemli dönemlerinden biri olan okul öncesi dönemde, çocukların temel kavramları eğlenerek öğrenmeleri oldukça önemlidir. Bu dönemde çocukların öğrenme süreci, oyun yoluyla gerçekleştirilir. Bu amaçla hazırlanan Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu, çocukların zihinsel gelişimlerini desteklemek için tasarlanmış bir eğitici kitap setidir.

Eğitici kitap seti, çocukların dil gelişimlerini desteklemeyi, İngilizce kelime hafızalarını geliştirmeyi, düşünme, seçme ve karar verme yeteneklerini geliştirmeyi, nesneleri, kavramları, canlıları kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olmayı, yeni kelime ve sayı sayma yeteneklerini geliştirmeyi, çevrelerinde karşılaşabilecekleri şekilleri gerçeğe yakın görsellerle algılamalarını, dikkat gelişimlerini ve bilişsel gelişim gibi kazanımları artırmayı hedefler.

Set içerisinde yer alan 9 kitap, çocukların hayal güçlerini geliştirmek, dikkatlerini toplamalarını sağlamak ve öğrendikleri kavramları eğlenceli bir şekilde pekiştirmek için özenle hazırlanmıştır. Kitaplar, okul öncesi dönemdeki çocukların seviyelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Kitap setinde yer alan konular da çocukların günlük hayatında sıkça karşılaştıkları konular arasından seçilmiştir. Meslekler, hayvanlar, renkler, zıtlıklar (boyut-miktar), taşıtlar, duyu ve duygular, rakamlar, meyveler gibi konular, çocukların ilgisini çekecek şekilde görsel olarak zenginleştirilmiştir.

Meslekler kitabı, çocukların hayal güçlerini kullanarak farklı meslekleri tanımalarını sağlar. Hayvanlar kitabı, çocukların hayvanları tanımalarını ve özelliklerini öğrenmelerini sağlar. Renkler kitabı, çocukların farklı renkleri öğrenmelerini sağlar. Zıtlıklar (boyut-miktar) kitabı, çocukların boyut ve miktar kavramlarını öğrenmelerine yardımcı olur. Taşıtlar kitabı, çocukların farklı taşıtları tanımalarını sağlar. Duyu ve Duygular kitabı, çocukların farklı duygu ve duyuları tanımalarını sağlar. Rakamlar kitabı, çocukların sayıları öğrenmelerine yardımcı olur. Meyveler kitabı, çocukların farklı meyveleri tanımalarını sağlar.

Kitap seti, İngilizce destekli olarak hazırlanmıştır. Bu sayede çocuklar, İngilizce kelimeleri ile hafızalarını güçlendirerek İngilizceye erken yaşta aşina olurlar ve gelecekte İngilizce öğrenimlerinde daha başarılı olurlar. Ayrıca, kitap setinde bulunan her bir kitabın arkasında bir puzzle bulunmaktadır. Bu puzzle’lar, çocukların problem çözme becerilerini geliştirmelerine ve el-göz koordinasyonlarını artırmalarına yardımcı olur. Çocuklar, puzzle’ları tamamlamak için parçaları bir araya getirirken, aynı zamanda kitapta öğrendikleri kavramları da pekiştirebilirler.

Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu kitap seti, çocukların sağlıklı gelişimi için özenle hazırlanmış bir eğitici çocuk kitap setidir. Çocukların ilgisini çekecek görsellerle desteklenmiş olması, çocukların öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmesi açısından da önemli bir faktördür. Kitap seti, çocukların temel kavramları öğrenirken eğlenmelerini sağlayarak öğrenme sürecini daha keyifli hale getirir. Ayrıca, çocukların bilişsel, dil, sayısal, dikkat ve problem çözme becerilerinin gelişimine de katkıda bulunur. Bu nedenle, Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu kitap seti, okul öncesi dönemdeki çocuklar için oldukça faydalı bir eğitici araçtır.

Sincap Kitap Atölye olarak, çocukların kitaplara olan ilgisini artırmak ve onları kitap okumaya teşvik etmek için eğlenceli ve interaktif kitaplar tasarlıyoruz. Yayınevimiz, ebeveynler için en iyi seçenek olan kaliteli ve güvenli eğitici kitapları sunmaktadır. Amacımız, çocukların eğitimine katkı sağlamak ve onların hayal güçlerini geliştirmek için en çok okunan ve sevilen eğitici kitapları sizlere sunmaktır.  Bunu yaparken de çocukların sağlığına zarar vermeyen ve deforme olmayan materyaller kullanmaktayız. Sincap Kitap Atölye’nin eğitici kitap seti, “Bilgi Dolu Minik Kütüphanem-Pembe Kutu” çocukların ilk öğrenmelerine yardımcı olacak bir okul öncesi çocuk kitabı setidir. Web sitemizde bu kitap hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ilgili satış noktalarından sipariş verebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir