“Haydi Parka” Okul Öncesi Eğitici Kitap

Okul Oncesi Egitici Kitap Haydi Parka, Sincap Kitap
Haydi Parka

Okul Öncesi Eğitici Kitap: Haydi Parka

Haydi Parka kitabı, çocukların hayal gücünü geliştirmeyi, dikkat ve algı becerilerini artırmayı, empati kurmayı ve yaşam değerlerini öğrenmeyi hedefleyen bir kitaptır. Yazar Emine Şahin TURSUN tarafından yazılan kitap, İsmail Hakkı BARAN tarafından resimlenmiştir. Kitap, sessiz kitap tarzında hazırlanmıştır. Sessiz kitaplar, içinde çok az ya da hiç metin bulunmayan ve çocukların resimleri inceleyerek kendi hikayelerini oluşturmalarına teşvik eden kitaplardır. Bu sayede çocuklar hayal güçlerini kullanarak, kendi bakış açılarından hikayeler yaratabilirler. Haydi Parka kitabında da benzer bir yaklaşım benimsenmiştir. Minik okurlarımız, sayfaları çevirdikçe resimlerdeki değişen olay ve duyguları takip ederek kahramanların kaybolan hikayelerini bulacaklar. Her sayfada yeni bir detay fark ederken dikkat, algı ve yorumlama becerileri artacak. Ayrıca kitabın sonundaki yönerge kartında yer alan sorular, çocukların hikayelerini anlatırken daha iyi düşünmelerini ve ifade etmelerini sağlayacaktır.

Haydi Parka kitabı, eğitici çocuk kitapları arasında öne çıkan bir kitaptır. Çocukların hayal gücünü geliştirmenin yanı sıra, yaratıcılıklarının da gelişmesine yardımcı olur. Kitabı okuyan çocuklar, farklı bir bakış açısı kazanacak ve özgün hikayelerini paylaşacaklar. Bu kitap, çocukların yaratıcılığını teşvik eden ve onların hayal güçlerini geliştiren bir yolculuğa çıkarmaktadır. Kitap ayrıca, minik yazarlara yardımcı olacak sorular içeren bir yönerge kartı da sunar. Bu sorular, çocukların özgürce hikayelerini anlatmalarını sağlar ve özgün hikayelerini paylaşmalarına imkan tanır.

Kitapta anlatılan hikaye, parkta geçmektedir. Ana karakterimiz olan Kırmızı Şapkalı Kız, parkta yürüyüş yaparken karşılaştığı farklı hayvanlarla tanışır ve onlarla etkileşimde bulunur. Bu etkileşimler sırasında çocuklar, hayvanların farklılıklarını keşfederler. Örneğin, kuşların uçabilmesi ve ağaçlara konabilmesi gibi… Bu farklılıkları keşfederken, çocuklar farklılıklara saygı göstermeyi öğrenirler. “Haydi Parka!” Sessiz Kitabımız ile çocuklar,

  • Hayal güçlerini kullanıp hikâye anlatma becerisi kazanacaklar.
  • Her sayfada yeni bir detay fark ederken dikkat, algı ve yorumlama becerileri artacak.
  • Hikâyeleri kendi bakış açılarından anlattıktan sonra, kitabın sonundaki zarfta yazarın hikâyesiyle yeni bir bakış açısı kazanacak.
  • Hikâyelerin sonunda farklılıklara saygı, sorumluluk ve sabır değerlerini öğrenecek.
  • Farklılıklara saygı, sıra bekleme, yardımlaşma, paylaşma, selamlaşma, empati, sağlıklı beslenme gibi yaşam değerlerini keşfedecekler.

“Haydi Parka” kitabı, çocukların eğlenceli ve öğretici bir yolculuğa çıkmasını sağlar. Kitapta yer alan hikayenin yanı sıra, çocuklar kitabın sonunda yer alan sorularla kendi hikayelerini de yazabilirler. Bu sayede hayal güçlerini kullanıp özgün hikayeler yaratarak kendilerini ifade etme becerisi kazanırlar. Ayrıca kitabın sonunda yer alan yönerge kartları, çocuklara kendi hikayelerini nasıl yazabilecekleri konusunda yardımcı olur.

Sincap Kitap Atölye’nin eğitici kitabı, “Haydi Parka” çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine ve öğrenmelerine yardımcı olacak öğretici bir okul öncesi çocuk kitabıdır. Yayınevimiz, ebeveynler için en iyi seçenek olan kaliteli ve güvenli eğitici kitapları sunmaktadır. Amacımız, çocukların eğitimine katkı sağlamak ve onların okuma alışkanlığı geliştirmek için en çok okunan ve sevilen eğitici kitapları sizlere sunmaktır. Sincap Kitap Atölye olarak, çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve öğrenmelerini eğlenceli hale getirmek için özel tasarlanmış kitaplar sunuyoruz. ” Haydi Parka ” adlı okul öncesi çocuk kitabımız, çocukların öğrenme sürecini eğlenceli ve keyifli hale getirerek, hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olacak. Web sitemizde bu kitap hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ilgili satış noktalarından sipariş verebilirsiniz.

2-4 Yaş İçin Kitaplar

Haydi Parka (Sessiz Kitap)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir